K-BIT udostępnia Chmurę Oracle ponad 1000 klientom końcowym
Z dumną czytamy o naszym wdrożeniu na Oracle CEE Blog.
K-BIT jest firmą informatyczną specjalizującą się w tworzeniu oprogramowania dla firm z branży ubezpieczeniowej. Założona w roku 1995, firma niemal od początku swej działalności stosuje technologię Oracle jako platformę do budowy swoich rozwiązań.
Najbardziej znaczące wdrożenie systemu opartego o technologię Oracle miało miejsce w roku 2000 w firmie Allianz Życie Polska. Zbudowany system służy do obsługi grupowych ubezpieczeń na życie, w tym ubezpieczeń z funduszami inwestycyjnymi, wspiera kompleksowo procesy ubezpieczeniowe – od etapu ofertowania, poprzez bieżącą obsługę portfela polis, po likwidację szkód.
Instalacja była rozwijana przez wiele lat – początkowo działała na bazie danych Oracle 8i, dziś jest to edycja Oracle 19c.Obecnie najważniejszym produktem Spółki jest serwis iAgent24, z którego korzysta ponad 1000 użytkowników w całym kraju. „Nasz flagowy produkt służy do obsługi sprzedaży produktów ubezpieczeniowych poprzez sieć sprzedaży własną lub partnerską rozliczaną na zasadach prowizyjnych” – komentuje Jacek Tuszko, jeden ze współzałożycieli firmy K-BIT. „System został zbudowany w technologii Oracle APEX, korzysta od samego początku z serwera Oracle Enterprise Edition. iAgent24 wyróżnia się na rynku bogatym wachlarzem funkcji. Są nimi rozbudowany moduł CRM, rejestry i rozliczenia, raportowanie, administrowanie siecią agencyjną. Cechują go także szybkość dostosowywania do zmieniających się wymagań klientów oraz doskonałe przystosowanie do środowiska Oracle Cloud”.
W roku 2019 Spółka K-BIT zdecydowała o przeniesieniu aplikacji iAgent24 do platformy Oracle Cloud Infrastructure (OCI), aby zmniejszyć koszt utrzymania instalacji u swoich klientów, a przy tym zwiększyć jakość ich obsługi i bezpieczeństwo działania systemu.
„Decyzja o przeniesieniu systemu iAgent24 do Chmury Oracle, to efekt doskonałej i długiej współpracy firm Oracle i K-BIT” – podkreśla Michał Chmela z zespołu Oracle Digital EMEA. „Informatycy Spółki mają wieloletnie doświadczenie z użytkowania technologii Oracle, dlatego doskonale poradzili sobie z migracją do Oracle Cloud Infrastructure. Z drugiej strony mogli liczyć na szerokie wsparcie ekspertów Oracle specjalizujących się w zagadnieniach chmury. Pracowaliśmy wspólnie głównie nad optymalizacją środowiska pod względem wydajności przetwarzania, nie zapominając też o optymalizacji kosztowej, co dla naszego klienta było sprawą kluczową. Dzisiaj K-BIT utrzymuje środowisko OCI dla ponad tysiąca klientów i cały czas pracuje nad migrowaniem kolejnych firm, które używają aplikacji iAgent24 w swoich lokalnych centrach danych”. Obecnie K-BIT przygotowuje się na przejście do autonomicznej wersji bazy danych.
Utrzymywanie aplikacji w chmurze jest bardzo korzystne dla dostawców oprogramowania – model Cloud Computing przynosi bowiem skalowalność i większą niezawodność jej działania. „Umieszczenie systemu w chmurze daje nam skrócenie cyklu rozwoju i wdrażania tworzonego oprogramowania oraz wzrost niezawodności, dzięki uniezależnieniu się od specyfiki indywidualnych konfiguracji sprzętu, czy oprogramowania poszczególnych klientów. Uzyskujemy także inne korzyści: uproszczenie wsparcia merytorycznego świadczonego klientom, uniezależnienie się od zmian wersji systemów operacyjnych i oprogramowania obsługi baz danych oraz uproszczenie zarządzania infrastrukturą” – tłumaczy Jacek Tuszko z firmy K-BIT.
„Przetwarzanie w chmurze, to bez wątpienia przyszłość informatyki” – podsumowuje Michał Chmela z Oracle. „Za przyjęciem tego modelu przemawiają ogromne korzyści – takie, jak brak wstępnych inwestycji w infrastrukturę informatyczną, niższe koszty administrowania usługami w porównaniu do rozwiązań lokalnych, większe bezpieczeństwo danych, a także stabilna wydajność i wysoka dostępność. Są to zwłaszcza aspekty krytyczne w przypadku aplikacji Spółki K-BIT, która wymaga utrzymywania systemu w standardzie High Availability w modelu 24/7”.
Źródło: https://blogs.oracle.com/ocee/post/k-bit-oracle-cloud-infrastructure-pl